FaceBook

Salon Poetycki "Poezja, wspomnienia i ... pszczoły"

Galeria Miejska w Mosinie serdecznie zaprasza na kolejny już wieczór poetycki, który odbędzie się 8 maja 2015r. o godzinie 18:00. Tym razem będziemy gościć prof. Józefa Banaszaka, laureata nagrody im. Witolda Hulewicza, wyróżnionego za dwa tomy dzienników: „Wybrałem Bydgoszcz” i „Pochwała codzienności”. Wydarzenie to poprowadzi poetka Kalina Izabela Zioła.

 

Józef BANASZAK (ur. 19 marca 1947 w Lednogórze)- zoolog, ekolog, znawca europejskich pszczół, autor (współautor i redaktor) ponad 350 publikacji, w tym 40 książek. Znany w Polsce i daleko poza jej granicami entomolog został nagrodzony przez Zarząd Warszawski Związku Literatów Polskich za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury faktu w 2014 roku. 

Nagroda im. Witolda Hulewicza przyznawana jest każdego roku podczas Warszawskiej Jesieni Poezji w kilku kategoriach. Oprócz byłego rektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, laureatami nagrody zostali także m.in. Bohdan Tomaszewski, Halina Machulska – aktorka, reżyser i pedagog oraz Maciej Maj za fotoalbum pt. „Ring wolny” poświęcony Stanisławowi Zalewskiemu, legendarnemu trenerowi i masażyście, który wraz z Feliksem Stammem i Pawłem Szydłą tworzył potęgę polskiego boksu.

W ubiegłorocznej edycji do nagród pretendowało aż 226 kandydatur. W skład kapituły nagrody wchodzą wybitni naukowcy, intelektualiści i twórcy, wywodzący się głównie ze stołecznych uczelni, takich jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina oraz Akademia Sztuk Pięknych.

 

 

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek – nieczynne

Wtorek  -  w godz. 9.00 – 15.00

Środa    -   w godz. 9.00 – 15.00

Czwartek - w godz. 9.00 – 15.00

Piątek  -    w godz. 9.00 – 15.00

Sobota     -    nieczynne

Niedziela- w godz. 10.00 – 13.00

Kontakt

Tel/fax 61 819 15 91  

e-mail: galeriamosina@kultura.gmina.pl

Kierownik Artystyczny Galerii

Dorota Strzelecka    

e-mail:d_strzelecka@op.pl

 

Gmina

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg